Diodes Inc. SMAJ18A-13-F
SMAJ Series 18 V 400 W Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AC
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Diodes Inc. SMAJ18A-13-F.
IHS
Datasheet6 pagesIl y a 4 ans
Diodes Inc SCT
iiiC
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-3.35%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
Empreinte
Télécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Polarity
Unidirectional
Unidirectional
Number of Unidirectional Channels
1
Number of Bidirectional Channels
Breakdown Voltage
21.05 V
21.05 V
21.05 V
Clamping Voltage
29.2 V
29.2 V
29.2 V
Peak Pulse Power
400 W
400 W
400 W
Peak Pulse Current
13.7 A
13.7 A
13.7 A
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2000-07-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
BournsSMAJ18A
SMD TVS diode, unidirectional, 400 W, 18 V, DO-214AC, Bourns Electronics GmbH SMAJ18A
BournsSMAJ17A
DO-214AC SMA SMAJ 1 Surface Mount Zener Tvs Diode 20.9V 5muA 400W -55C~150C TJ
Trans Voltage Suppressor Diode, 500W, 18V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AC
BournsSMAJ20A
DO-214AC SMA SMAJ 1 Surface Mount Zener Tvs Diode 22.2V 5muA 400W -55C~150C TJ
Diodes Inc.SMAJ20A-13-F
SMAJ20A Series 400 W 20 V Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AC
Diodes Inc.SMAJ22A-13-F
SMAJ Series 400 W 22 V Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AC
Descriptions
Descriptions de Diodes Inc. SMAJ18A-13-F fournies par ses distributeurs.
Tvs Diode, 400W, 18V, Unidir, Sma Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMAJ18A-13-F
ESD Suppressor / TVS Diodes VRWM=18V VBR(min)=20V VC=29.2V@IPP=13.7A SMA