Diodes Inc. SBRT30A60CT
Rectifier Diode Super Barrier Rectifier 60V 30A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Diodes Inc. SBRT30A60CT.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 3 ans
Diodes Inc SCT
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
30,620
Authorized Distributors
0
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
TO-220-3
TO-220-3
Forward Voltage
560 mV
860 mV
860 mV
Reverse Voltage (DC)
Average Rectified Current
15 A
20 A
20 A
Max Reverse Leakage Current
7 mA
7 mA
Reverse Recovery Time
Introduction Date2015-01-28
Pièces détachées
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 9A, 200V V(RRM), Silicon, TO-220AB
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 16A, 60V V(RRM), Silicon, TO-220AC
Diodes Inc.SBR3040CT
Diode Super Barrier Rectifier 40V 30A Automotive 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube
Diodes Inc.SBR30100CTFP
Diode Super Barrier Rectifier 100V 30A 3-Pin(3+Tab) ITO-220AB Tube
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 15A, 200V V(RRM), Silicon, TO-220AC
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 15A, 200V V(RRM), Silicon, TO-220F, 3 PIN
Descriptions
Descriptions de Diodes Inc. SBRT30A60CT fournies par ses distributeurs.
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 15A, 60V V(RRM), Silicon, TO-220AB
DIODE SBR ARRAY 60V 15A TO220AB / 30A TrenchSBR TRENCH SUPER BARRIER RECTIFIER
SUPER BARRIER RECTIFIER TO220AB TUBE 50PCS
Schottky Diodes & Rectifiers 30A TrenchSBR 45Vrrm 15A 0.51Vf 0.4Ir