Diodes Inc. SBR60A100CT
Rectifier Diode Super Barrier Rectifier 100V 60A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Diodes Inc. SBR60A100CT.
HQonline
Datasheet3 pagesIl y a 16 ans
Diodes Inc SCT
Future Electronics
iiiC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-1.64%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
TO-220-3
TO-220AB
TO-220AB
Forward Voltage
720 mV
890 mV
890 mV
Reverse Voltage (DC)
Average Rectified Current
30 A
20 A
20 A
Max Reverse Leakage Current
Reverse Recovery Time
27 ns
27 ns
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2006-04-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
STMicroelectronicsSTPS30SM100SFP
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 30A, 100V V(RRM), Silicon, TO-220AB
STMicroelectronicsSTPS15M80CFP
Rectifier Diode, Dual Common Cathode, 80 V, 15 A, 870 mV, 220 A, 175 C RoHS Compliant: Yes
STMicroelectronicsSTPS30M100SFP
Rectifier Diode, Single, 100 V, 30 A, 800 mV, 300 A, 150 C RoHS Compliant: Yes
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 45V V(RRM), Silicon, TO-220AB
Descriptions
Descriptions de Diodes Inc. SBR60A100CT fournies par ses distributeurs.
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 30A, 100V V(RRM), Silicon, TO-220AB
Schottky Rectifier, 100 V, 60 A, Dual Common Cathode, TO-220AB, 3 Pins, 840 mV
SBR60A100CT Series 100 V 60 A Through Hole Super Barrier Rectifier - TO-220AB
840mV@30A 100V 30A 1 pair of common cathodes TO-220AB-3 Super Barrier Rectifiers (SBR) ROHS
Schottky Diode, 100V, 60A, To-220Ab-3 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SBR60A100CT