Diodes Inc. P6KE82A-T
Diode TVS Single Uni-Dir 70.1V 600W 2-Pin DO-15 T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Diodes Inc. P6KE82A-T.
IHS
Datasheet8 pagesIl y a 7 ans
Datasheet4 pagesIl y a 8 ans
Diodes Inc SCT
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
Télécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
29,565
Authorized Distributors
0
Polarity
Unidirectional
Unidirectional
Number of Unidirectional Channels
1
Number of Bidirectional Channels
Breakdown Voltage
82 V
8.2 V
8.2 V
Clamping Voltage
113 V
12.1 V
12.1 V
Peak Pulse Power
600 W
600 W
600 W
Peak Pulse Current
5.3 A
50.4 A
50.4 A
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date1994-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
LTB Date2022-05-10
LTD Date2022-11-10
Pièces détachées
LittelfuseTPSMB82A
Diode TVS Single Uni-Dir 70.1V 600W Automotive 2-Pin SMB T/R
BournsSMBJ64A
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 64V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
Diodes Inc.SMBJ7.0A-13-F
Tvs Diode, 600W, 7V, Unidir, Smb Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMBJ7.0A-13-F
Diodes Inc.SMBJ64A-13-F
SMBJ Series 64 V 600 W SMT Uni-Directional TVS Diode - DO-214AA
LittelfuseTPSMA6L64A
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 64V 600W 60A 5% UniDirectional
LittelfuseTPSMA6L7.0A
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 7V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-221AC
Descriptions
Descriptions de Diodes Inc. P6KE82A-T fournies par ses distributeurs.
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-15
ESD Suppressors / TVS Diodes 600W 70.10V
600W Transient Voltage Suppressor, 5µA, 70.1V