Diodes Inc. MBRD10100CT-13
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 5A, 100V V(RRM), Silicon, TO-252
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Diodes Inc. MBRD10100CT-13.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 9 ans
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+7.80%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
Télécharger
SnapEDA
Empreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2016-07-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Diodes Inc.MBRD20100CT-13
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 10A, 100V V(RRM), Silicon, TO-252
DIODE SCHOTTKY 60V 5.5A DPAK / Diode Schottky 60 V 5.5A Surface Mount D-PAK (TO-252AA)
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 5.5A, 40V V(RRM), Silicon, TO-252AA
Diodes Inc.MBRD10150CT-13
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 5A, 150V V(RRM), Silicon, TO-252
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 7A, 100V V(RRM), Silicon, TO-252AA
Diodes Inc.SBR10200CTL-13
Rectifier Diode Super Barrier Rectifier 200V 10A 3-Pin(2+Tab) TO-252 T/R
Descriptions
Descriptions de Diodes Inc. MBRD10100CT-13 fournies par ses distributeurs.
Schottky Rectifier, 100V, 5A, To-252 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. MBRD10100CT-13
Diode Schottky 100V 10A 3-Pin TO-252 Tube
DIODE SCHOTTKY 100V 5A TO252 / 10A SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER
Rectifier Diode Schottky 100V 10A 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R
Dual Common Cathode 5A 100V 100uA@100V 790mV@5A TO-252-3 Schottky Barrier Diodes (SBD) ROHS
100V 1 pair of common cathodes 790mV@5A 5A TO-252 Schottky Diodes ROHS