Diodes Inc. DZ23C36-7-F
DZ23C36 Series 36 V 300 mW Dual Zener Diode Surface Mount - SOT-23
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Diodes Inc. DZ23C36-7-F.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 4 ans
Diodes Inc SCT
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-91.92%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Tape & Reel (TR) ±5% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 900mV @ 10mA 100nA @ 27V 225mW 36V
Diodes Inc.BZX84C36-7-F
BZX84C36 Series 36 V 10 mA 350 mW Surface Mount Zener Diode - SOT-23
Diode Zener Dual Common Cathode 36V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Diodes Inc.AZ23C36-7-F
Zener Diode Dual Common Anode 36V 5% 90Ohm 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Diodes Inc.AZ23C27-7-F
Diode Zener Dual Common Anode 27V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
DIODE, ZENER, VR 36V, IF 10MA, PKG SOT-23 (TO-236),VF 0.9V, CJ 70PF, TJ +150C, IR 5MA
Descriptions
Descriptions de Diodes Inc. DZ23C36-7-F fournies par ses distributeurs.
Zener Diode Dual Common Cathode 36V 5.56% 90Ohm 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Zener Diode, 36V V(Z), 5.56%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
300mW SURFACE MOUNT POWER ZENER DIODE, 5.56%, 0.1µA
Diodes Inc SCT
1 pair of common cathodes 36V SOT-23 Zener Diodes ROHS
DIODE, DUAL ZENER, 36V, 0.3W, SOT23; Zener Voltage Vz Typ:36V; Diode Configuration:Common Cathode; Power Dissipation Pd:300mW; Operating Temperature Range:-65°C to +150°C; Diode Case Style:SOT-23; No. of Pins:3; SVHC:No SVHC (18-Jun-2012); Package / Case:SOT-23; Termination Type:SMD; Test Current:5mA