Diodes Inc. AZ23C36-7-F
Zener Diode Dual Common Anode 36V 5% 90Ohm 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Diodes Inc. AZ23C36-7-F.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 4 ans
Diodes Inc SCT
TME
iiiC
Mouser
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+28.82%
Stock
71,239
Authorized Distributors
6
Case/Package
SOT-23
SOT-23
Zener Voltage
36 V
36 V
36 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Dissipation
300 mW
300 mW
300 mW
Impedance
90 Ω
87 Ω
87 Ω
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
DIODE, ZENER, VR 36V, IF 10MA, PKG SOT-23 (TO-236),VF 0.9V, CJ 70PF, TJ +150C, IR 5MA
Tape & Reel (TR) ±5% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 900mV @ 10mA 100nA @ 27V 225mW 36V
Tape & Reel (TR) ±6% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 900mV @ 10mA 50nA @ 25.2V 225mW 36V
Diodes Inc.BZX84C36-7-F
BZX84C36 Series 36 V 10 mA 350 mW Surface Mount Zener Diode - SOT-23
Diode Zener Dual Common Anode 36V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Zener Diode, 27V V(Z), 5%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
Descriptions
Descriptions de Diodes Inc. AZ23C36-7-F fournies par ses distributeurs.
Zener Diode, 36V V(Z), 5.56%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
ZENER ARRAY, DUAL, 36V, 0.3W, SOT-23;
5% 100nA 36V 90¦¸ 300mW 1 SOT-23-3 2.9mm*1.3mm*1.03mm