Diodes Inc. BZX84C9V1-7-F
BZX84C9V1 Series 350 mW 9.1 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-23
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Diodes Inc. BZX84C9V1-7-F.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 8 ans
Components Direct
HQonline
TME
Mouser
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.30%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Case/Package
SOT-23
SOT-23-3
SOT-23-3
Zener Voltage
9.1 V
9.1 V
9.1 V
Tolerance
6 %
5 %
5 %
Power Dissipation
350 mW
300 mW
300 mW
Impedance
15 Ω
15 Ω
15 Ω
Max Reverse Leakage Current
500 nA
500 nA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
900 mV
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2003-03-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Diodes Inc.BZX84C8V2-7-F
DIODE ZENER 8.2V 300MW SOT23-3 / Zener Diode Single 8.2V 6.1% 15Ohm 350mW 3-Pin SOT-23 T/R
Diodes Inc.BZX84C6V8-7-F
BZX84C6V8 Series 350 mW 6.8 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-23
onsemiBZX84C8V2
DIODE ZENER 8.2V 350MW SOT23-3 / Zener Diode Single 8.2V 5% 15Ohm 550mW 3-Pin SOT-23 T/R
onsemiBZX84C6V8
BZX84C Series 350 mW 6.8 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-23-3
onsemiBZX84C7V5
DIODE ZENER 7.5V 350MW SOT23-3 / Zener Diode Single 7.45V 5% 15Ohm 550mW 3-Pin SOT-23 T/R
Diodes Inc.BZX84C7V5-7-F
Zener Diode Single 7.5V 6.04% 15Ohm 350mW 3-Pin SOT-23 T/R / DIODE ZENER 7.5V 300MW SOT23-3
Descriptions
Descriptions de Diodes Inc. BZX84C9V1-7-F fournies par ses distributeurs.
Zener Diode Single 9.1V 6.08% 15Ohm 350mW 3-Pin SOT-23 T/R
Zener Diode Sot23 T&r 3K Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. BZX84C9V1-7-F
Zener diode Housing type: SOT-23 Package: SMD Power dissipation: 350 mW Zener resistance: 100 Ohm Zener voltage: 9.1 V
BZX84C9V1-7-F,ZENER DIODE SOT- 23 350MW 9.1V ROHS 3K<AZ
Zener Diode, 9.1V V(Z), 6.08%, 0.35W, Silicon, Unidirectional
Independent Type 8.5V~9.6V 350mW 9.1V SOT-23-3 Zener Diodes ROHS