Diodes Inc. BZX84B4V3-7-F
Diode Zener Single 4.3V 2% 350mW 3-Pin SOT-23 T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Diodes Inc. BZX84B4V3-7-F.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 7 ans
HQonline
Diodes Inc SCT
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-1.77%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Authorized Distributors
6
Case/Package
SOT-23
Zener Voltage
4.3 V
4.3 V
4.3 V
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Dissipation
300 mW
300 mW
Impedance
90 Ω
90 Ω
90 Ω
Max Reverse Leakage Current
3 µA
3 µA
Forward Voltage
900 mV
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Diodes Inc.BZX84C4V3-7-F
DIODE ZENER 4.3V 300MW SOT23-3 / Zener Diode Single 4.3V 6.98% 90Ohm 350mW 3-Pin SOT-23 T/R
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 4.3V V(Z), 5%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
Diodes Inc.BZX84C3V9-7-F
BZX84C3V9 Series 350 mW 3.9 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-23
Diodes Inc.BZX84B3V6-7-F
Supplied as a Tape, Diodes Inc, 3.6V Zener Diode 2% 350 mW SMT 3-Pin SOT-23
Diode Zener Single 3.6V 2% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
ZENER-DIODE, 0.35W, 5%, SOT-23 | Vishay / Small Signal & Opto Products (SSP) BZX84C3V9-V-GS08
Descriptions
Descriptions de Diodes Inc. BZX84B4V3-7-F fournies par ses distributeurs.
Zener Diode, 4.3V, 0.3W, Sot23 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. BZX84B4V3-7-F
BZX84B Series 4.3 V 350 mW Surface Mount Voltage Regulator Diode - SOT-23
Zener Diode, 4.3V V(Z), 2%, 0.35W, Silicon, Unidirectional