Diodes Inc. BZT52C8V2-7-F
In a Pack of 200, Diodes Inc, 8.2V Zener Diode 6% 500 mW SMT 2-Pin SOD-123
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Diodes Inc. BZT52C8V2-7-F.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 8 ans
TME
Diodes Inc SCT
iiiC
Jameco
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+19.30%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SOD-123-2
SOD-123-2
Zener Voltage
8.2 V
8.2 V
8.2 V
Tolerance
6 %
5 %
5 %
Power Dissipation
500 mW
410 mW
410 mW
Impedance
15 Ω
7 Ω
7 Ω
Max Reverse Leakage Current
700 nA
100 nA
100 nA
Forward Voltage
900 mV
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2002-09-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Diodes Inc.BZX84C8V2-7-F
DIODE ZENER 8.2V 300MW SOT23-3 / Zener Diode Single 8.2V 6.1% 15Ohm 350mW 3-Pin SOT-23 T/R
onsemiBZX84C8V2
DIODE ZENER 8.2V 350MW SOT23-3 / Zener Diode Single 8.2V 5% 15Ohm 550mW 3-Pin SOT-23 T/R
Diodes Inc.BZT52C9V1-7-F
BZT52C9V1 Series 500 mW 9.1 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOD-123
Diodes Inc.BZT52C9V1-13-F
Diode Zener Single 9.1V 6% 370mW 2-Pin SOD-123 T/R
onsemiBZX84C9V1
BZX84C Series 350 mW 9.1 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-23-3
onsemiMMSZ5237B
500 mW, 8.2 V ±5% Zener Diode Voltage Regulator
Descriptions
Descriptions de Diodes Inc. BZT52C8V2-7-F fournies par ses distributeurs.
BZT52C8V2 Series 500 mW 8.2 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOD-123
BZT52C8V2-7-F,ZENER DIODE SOD- 123 500MW 8.2V ROHS 3K<AZ
Zener Diode, 8.2V V(Z), 6.1%, 0.37W, Silicon, Unidirectional
Zener Diode Single 8.2V 6.1% 15Ohm 500mW 2-Pin SOD-123 T/R
Zener Diode Housing type: SOD-123 Package: SMD Power dissipation: 500 mW Zener resistance: 80 Ohm Zener voltage: 8.2 V