Diodes Inc. BAS70W-04-7-F
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 0.07A, 70V V(RRM), Silicon
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Diodes Inc. BAS70W-04-7-F.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 3 ans
Newark
Diodes Inc SCT
iiiC
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-9.90%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SOT-323
SOT-323
Forward Voltage
1 V
1 V
1 V
Reverse Voltage (DC)
Forward Current
70 mA
70 mA
70 mA
Max Reverse Leakage Current
Reverse Recovery Time
5 ns
5 ns
Capacitance
2 pF
2 pF
2 pF
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.70
Introduction Date2003-02-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Diodes Inc.BAS70W-05-7-F
Diodes Inc.BAS70W-7-F
Rectifier Diode Schottky 70V 0.07A 5ns 3-Pin SOT-323 T/R / DIODE SCHOTTKY 70V 70MA SOT323
Diodes Inc.BAS70W-06-7-F
DIODE, SCHOTTKY BARRIER, FAST, VR 30V, IF 200MA, PKG SOT-323 (SC-70),CONFIG DUAL
BAT54CWT1 Series 30 V 600 mA Surface Mount Dual Schottky Barrier Diode - SOT-323
Descriptions
Descriptions de Diodes Inc. BAS70W-04-7-F fournies par ses distributeurs.
BAS70W Series 70 V 100 mA Surface Mount Schottky Barrier Diode - SOT-323
SCHOTTKY DIODE SOT-323 200MW 70V SERIES ROHS 3K
Rectifier Diode Schottky 70V 0.07A 5ns 3-Pin SOT-323 T/R
Diode Configuration:Dual Pair Series; Repetitive Peak Reverse Voltage:70V; Average Forward Current:70mA; Forward Voltage Max:1V; Operating Temperature Max:125°C; Diode Case Style:SOT-323; No. of Pins:3Pins; Product Range:- RoHS Compliant: Yes