Diodes Inc. APX803-29SAG-7
Processor Supervisor 2.93V 1 Active Low/Open Drain 3-Pin SOT-23 T/R
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Diodes Inc. APX803-29SAG-7.
IHS
Datasheet11 pagesIl y a 9 ans
RS (Formerly Allied Electronics)
TME
iiiC
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+56.46%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Case/Package
LSSOP
TO-236-3
TO-236-3
Number of Pins
3
Number of Voltages Monitored
1
Reset
Active Low
Active Low
Reset Timeout
140 ms
185 ms
185 ms
Undervoltage Threshold
2.886 V
2.886 V
Overvoltage Threshold
2.93 V
2.974 V
2.974 V
Watchdog Timer
No
No
Min Supply Voltage
1.1 V
1.2 V
1.2 V
Max Supply Voltage
5.5 V
5.5 V
5.5 V
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Processor Supervisor 2.32V 1 Active Low/CMOS/Push-Pull 3-Pin SOT-23 T/R
Voltage Supervisor, 3-Pin, Microprocessor, Very Low Supply Current, Reset Monitor 2.93 V
Processor Supervisor 4V 1 Active Low/CMOS/Push-Pull 3-Pin SOT-23 T/R
Texas InstrumentsTLV810SDBZR
3-pin voltage supervisor (reset IC) with active-high push-pull reset 3-SOT-23 -40 to 125
Descriptions
Descriptions de Diodes Inc. APX803-29SAG-7 fournies par ses distributeurs.
APX803 Series 2.93 V 200 ms SMT 3-Pin Microprocessor Reset Circuit - SOT-23-3
Voltage Supervisor/Reset IC, Fixed, 1 Channel, +2.93V, PDSO3
Processor Supervisor 2.93V 3Pin SOT23
SUPERVISOR, 2.93V, SOT-23-3 ROHS COMPLIANT: YES
20¦ÌA 1.1V 5.5V SOT-23-3 , 2.9mm*1.3mm*1.03mm
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT23-3
Power Supply Support Circuit, Fixed, 1 Channel, +2.93V, PDSO3
ROHS3Compliant Cut Tape (CT) APX803 Simple Reset/Power-On Reset supervisor 2.96V 3mm 140ms Minimum 400mW
SOT-23 Monitors & Reset Circuits ROHS
IC MPU RESET CIRC 2.93V SOT23-3