Diodes Inc. 74AHC595T16-13
74AHC595 Series 5 V 8 mA 8-Bit Shift Register w/ Output Register - TSSOP-16
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Diodes Inc. 74AHC595T16-13.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 12 ans
HQonline
Tendance sur 3 mois:
+142%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Case/Package
TSSOP
TSSOP
Number of Pins
16
Logic Function
Shift Register
Shift Register
Direction
Unidirectional
Unidirectional
Number of Elements
1
Number of Bits per Element
8
Propagation Delay
20.1 ns
18.5 ns
18.5 ns
Min Supply Voltage
2 V
2 V
2 V
Max Supply Voltage
5.5 V
5.5 V
5.5 V
Pièces détachées
74AHC Series 5 V 8-Bit Serial-In/Serial-Out/Parallel-Out Shift Register TSSOP-16
Shift Register, LV Family, 74LV165, Parallel to Serial, 1 Element, 8 bit, TSSOP, 16 Pins
Texas InstrumentsSN74LV165APWR
28ns 1 8 2V 5.5V Parallel or Serial to Serial,Shift Register LV -50mA TSSOP-16 , 1.2mm
Texas InstrumentsSN74AHC595PW
8-BIT SHIFT REGISTERS WITH 3-STATE OUTPUT REGISTERS | IC SHIFT REGISTER 8BIT 16-TSSOP
Texas InstrumentsSN74LV165APW
LV/LV-A/LVX/H 74LV165 ROHS3Compliant Tube shift register 28ns 0.05A 61.887009mg 50000000Hz
Shift Register Single 8-Bit Serial to Serial/Parallel 16-Pin TSSOP Tube
Descriptions
Descriptions de Diodes Inc. 74AHC595T16-13 fournies par ses distributeurs.
5.7ns 1 1 2V 5.5V Serial,Serial to Parallel,Shift Register AHC TSSOP-16 , 930¦Ìm
Shift Register, 74AHC595, Serial to Parallel, Serial to Serial, 1 Element, 8 bit, TSSOP, 16 Pins