Cornell Dubilier SLPX471M250E1P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLPX 250V 470muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Fiches techniques et documents
Master Electronics
Datasheet9 pagesIl y a 4 ans
Datasheet9 pagesIl y a 6 ans
New Yorker Electronics
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-3.91%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
15,671
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 µF
470 µF
Mount
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
423 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
2.04 A
2.04 A
Height - Seated (Max)
24.9936 mm
24.9936 mm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Cornell DubilierSLP471M200E1P3
CAPACITOR;ALUMINUM ELECTROLYTIC;CAP 470UF;TOL20%;SNAP IN;VOL-RTG 200V;30X25
Cornell DubilierSLP471M200C3P3
CAPACITOR, ALUMINUM ELECTROLYTIC, CAP 470UF, TOL20%, SNAP IN, 200V, 25X30