Cornell Dubilier SLPX392M063A4P3
Cap Aluminum Lytic 3900uF 63V 20% (22 X 45mm) Snap-In 10mm 0.102 Ohm 3090mA 3000h 85C
Sager Electronics
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Stock
1,885
Authorized Distributors
5
Capacitance
3.9 mF
3.9 mF
Mount
Through Hole
Through Hole
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
102 mΩ
100 mΩ
Ripple Current
3.09 A
4.4 A
Height - Seated (Max)
45.0088 mm
46.99 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2008-04-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
PanasonicECO-S1KP392CA
Cap Aluminum 3900uF 80V 20% (25 X 45mm) Snap-In 10mm 0.077 Ohm 3590mA 3000h 85°C Bulk
Cornell Dubilier381LX392M063J452
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 63V 3900muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
NichiconLGU1H392MELA
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 50V 3900muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Cornell DubilierSLP392M050C3P3
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 3900uF 50V 20% 105C
NichiconLGU1J392MELA
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 63V 3900muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
PanasonicECOS1HA392BA
Cap Aluminum 3900uF 50V 20% (22 X 40mm) Snap-In 10mm 0.064 Ohm 2200mA 3000h 105°C Bulk
Descriptions
Descriptions de Cornell Dubilier SLPX392M063A4P3 fournies par ses distributeurs.
Capacitors, Aluminum Electrolytic, Snap In 3900uF 63V 20% 85C | Cornell-Dubilier SLPX392M063A4P3
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3900uF, Through Hole Mount
Capacitor Alum Elec 3900Uf, 63V, 20%, Snap-In; Capacitance:3900Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Case Style:Can; Capacitor Dielectric Type:Aluminium Electrolytic; Capacitor Mounting:Through Hole; Diameter:22Mm; Esr:0.102Ohm Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier SLPX392M063A4P3