Cornell Dubilier SLP152M100C5P3
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 1500uF 100V 20% 105C
Fiches techniques et documents
Electro Sonic
Datasheet9 pagesIl y a 4 ans
Datasheet9 pagesIl y a 6 ans
New Yorker Electronics
Sager Electronics
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
7,578
Authorized Distributors
5
Capacitance
1.5 mF
1.5 mF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
177 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
1.98 A
2.03 A
Height - Seated (Max)
35.0012 mm
37.0078 mm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Cornell DubilierSLPX152M100A5P3
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 1500uF 100V 20% 85C
Cornell Dubilier380LX152M080H022
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 380LX 80V 1500muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Cornell Dubilier381LX152M080H032
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 80V 1500muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
PanasonicECO-S1KA152CA
Cap Aluminum 1500uF 80V 20% (25 X 30mm) Snap-In 10mm 0.133 Ohm 1700mA 3000h 105°C Bulk
PanasonicECOS2AP152DA
Cap Aluminum 1500uF 100V 20% (30 X 25mm) Snap-In 10mm 0.155 Ohm 2570mA 3000h 85°C Bulk
United Chemi-ConEKMH101VSN152MQ40T
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1500uF
Descriptions
Descriptions de Cornell Dubilier SLP152M100C5P3 fournies par ses distributeurs.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1500uF, Through Hole Mount
105 °C Snap-In Aluminum Electrolytic 1500µF 100V
CAP ALUM 1500UF 20% 100V SNAP TH
Aluminum Electrolytic Capacitor 1500Uf 100V 20%, Snap-In; Capacitance:1500Μf; Voltage(Dc):100V; Voltage(Ac):-; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Snap-In; Lifetime @ Temperature:3000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier SLP152M100C5P3