Cornell Dubilier EDLNF224A5R5C
Capacitor; Aluminum Electronic (EDL) Stacked Coin; .22 F; 5.5 Volt; Max Res. 75
Obsolete
IHS
Datasheet8 pagesIl y a 7 ans
Sager Electronics
element14 APAC
Farnell
Electro Sonic
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
0
Capacitance
220 mF
220 mF
220 mF
Tolerance
10 %
80 %
80 %
Mount
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
5.5 V
5.5 V
5.5 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
75 Ω
75 Ω
75 Ω
Life (Hours)
1000 hours
1000 hours
Height - Seated (Max)
7.493 mm
11.5062 mm
11.5062 mm
Max Operating Temperature
85 °C
70 °C
70 °C
Min Operating Temperature
-25 °C
-25 °C
-25 °C
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
Cornell DubilierEDLSD224H5R5C
PanasonicEECS0HD224H
EEC-SD Series 5.5 V 0.22 F Ø 11.5 x 6 mm LS=10 mm Double Layer Gold Capacitor
PanasonicEECS0HD224V
Cap 0.22F 5.5V -20% to 80% 1000 hr (10.5 X 5 X 11.5mm) Radial Stacked Coin 5mm 70°C Bulk
Cornell DubilierEDLSD224V5R5C
EDL Series 0.22 F 5.5 V 10.5 x 5 mm LS=5mm Vertical Stacked Coin Supercapacitor
PanasonicEECSE0H224
Cap Supercap 0.22F 5.5V -20% to 80% (10.5 X 5.4mm) Radial Cylindrical 5mm 1000h 70C Ammo
Cornell DubilierEDLRD224H3R6C
Cap Supercap 0.22F 3.6V -20% to 80% (10.5 X 6mm) Radial Cylindrical 10mm 2000h 85C Bulk
Descriptions
Descriptions de Cornell Dubilier EDLNF224A5R5C fournies par ses distributeurs.
Cap Supercap 0.22F 5.5V -20% to 80% (13.5 X 7.5mm) Radial Cylindrical 5mm 85C
Electric Double Layer Capacitor, 5.5V, 220000uF, Through Hole Mount
CAPACITOR SUPER 0.22F 5.5V 75 OHM STKDCO
CAP, 0.22F, 5.5V, SUPER CAP, RADIAL
Supercapacitors / Ultracapacitors 0.22F 5.5V