Cornell Dubilier CDV16FF621JO3
Mica Capacitor, Mica, 1000V, 5% +Tol, 5% -Tol, 70ppm/Cel TC, 0.00062uF, Through Hole Mount, 4617
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 4 ans
Newark
New Yorker Electronics
Electro Sonic
Sager Electronics
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
1,696
Authorized Distributors
4
Capacitance
620 pF
620 pF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
1 kV
1 kV
Tolerance
5 %
5 %
Temperature Coefficient
70 ppm/°C
Military Standard
Height - Seated (Max)
12.7 mm
12.7 mm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Cornell DubilierCDV16FF681JO3
Cap Mica 680pF 1000V 5% (11.7 X 4.4 X 12.7mm) Radial 5.9mm 150C
Cornell DubilierCDV19FF681JO3
Mica Capacitor, Mica, 1000V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0/+70ppm/Cel TC, 0.00068uF, Through Hole Mount
Cornell DubilierCDV19FF561JO3F
Mica Capacitor, Mica, 1000V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0/+70ppm/Cel TC, 0.00056uF, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Cornell Dubilier CDV16FF621JO3 fournies par ses distributeurs.
Mica HV Snubber Capacitors MICA 620PF 1KV
Snubber and RF Application, Mica Capacitors, Higher dV/dt Capability and Flatter Insertion Loss 1000V