Cornell Dubilier AFC477M25G24T-F
Cap Aluminum Lytic 470uF 25V 20%( 10 X 10.2mm) SMD 0.5 Ohm 670mA 1000h 105C Automotive T/R
NRND
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Master Electronics
Datasheet4 pagesIl y a 4 ans
Electro Sonic
Newark
Sager Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+6.67%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
16,000
Authorized Distributors
5
Capacitance
470 µF
470 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
4741
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
500 mΩ
600 mΩ
Life (Hours)
1000 hours
2000 hours
Ripple Current
502.5 mA
360 mA
Height - Seated (Max)
10.2108 mm
10.2108 mm
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2001-05-25
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
PanasonicEEEFC1E471P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 25V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEEFC1E471AP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWG 25V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEEHA1E471P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HA 25V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWT 25V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Cornell DubilierAFK477M25G24T-F
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR AFK 25V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Descriptions
Descriptions de Cornell Dubilier AFC477M25G24T-F fournies par ses distributeurs.
AFC Series 25 V 470 uF ±20 % 10 x 10.2 mm SMT Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, Radial, 470uF, 20% 25V, SMD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Surface Mount, 4741
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 470uF 25V AEC-Q200
Aluminum Electrolytic Capacitor, 470Uf, 25V, 20%, Smd, Full Reel; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Capacitance:470Μf; Voltage(Dc):25V; Esr:0.5Ohm; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Product Length:- Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier AFC477M25G24T-F