Cornell Dubilier 381LR820M450H022
Capacitors, Aluminum Electrolytic, Snap In 82uF 450V 20% | Cornell-Dubilier 381LR820M450H022
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Stock
2,073
Authorized Distributors
5
Capacitance
82 µF
82 µF
82 µF
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.43 Ω
Ripple Current
640 mA
640 mA
640 mA
Height - Seated (Max)
29.9974 mm
29.9974 mm
29.9974 mm
Pièces détachées
PanasonicEETED2W820BA
Cap Aluminum 82uF 450V 20% (22 X 30mm) 10mm 1.617 Ohm 800mA 3000 hr 105°C Bulk
PanasonicEET-ED2G820BA
Cap Aluminum 82uF 400V 20% (22 X 25mm) Snap-In 10mm 1.617 Ohm 800mA 3000h 105°C Bulk