Cornell Dubilier 381LR102M200J452
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LR 200V 1000muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Fiches techniques et documents
Master Electronics
Datasheet6 pagesIl y a 4 ans
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+108%
Stock
17,128
Capacitance
1 mF
1 mF
1 mF
Voltage Rating (DC)
200 V
200 V
200 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
149 mΩ
Ripple Current
2.84 A
2.1 A
2.1 A
Height - Seated (Max)
46.99 mm
46.99 mm
46.99 mm
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2002-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Cornell Dubilier380LX102M250K452
Capacitors, Aluminum Electrolytic, Snap In 1000uF 250V 20% | Cornell-Dubilier 380LX102M250K452
PanasonicEETED2D102DA
Cap Aluminum 1000uF 200V 20% (30 X 35mm) Snap-In 10mm 0.149 Ohm 2840mA 3000h 105°C Bulk
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR USG 250V 1000muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Cornell Dubilier381LX102M250A452
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 250V 1000muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
Cornell Dubilier380LX102M160J452
Cap Aluminum Lytic 1000uF 160V 20% (25 X 45mm) Snap-In 10mm 0.199 Ohm 3000mA 3000h 85°C
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGN 220V 1000muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Descriptions
Descriptions de Cornell Dubilier 381LR102M200J452 fournies par ses distributeurs.
Cap Aluminum Lytic 1000uF 200V 20% (25 X 45mm) Snap-In 10mm 0.149 Ohm 2840mA 3000h 105C
Capacitors, Aluminum Electrolytic, Snap In 1000uF 200V 20% | Cornell-Dubilier 381LR102M200J452
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, 1000Uf, 200V; Capacitance:1000Μf; Voltage(Dc):200V; Voltage(Ac):-; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Snap-In; Lifetime @ Temperature:3000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Esr:0.149Ohm Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier 381LR102M200J452