Cornell Dubilier 381LR102M200A022
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LR 200V 1000muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
Fiches techniques et documents
Newark
Datasheet5 pagesIl y a 12 ans
Datasheet13 pagesIl y a 12 ans
New Yorker Electronics
Electro Sonic
Master Electronics
Sager Electronics
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
2,475
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 mF
1 mF
1 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
200 V
200 V
200 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
149 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
2.84 A
2.3 A
2.3 A
Height - Seated (Max)
29.9974 mm
29.9974 mm
29.9974 mm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
PanasonicEETED2D102DA
Cap Aluminum 1000uF 200V 20% (30 X 35mm) Snap-In 10mm 0.149 Ohm 2840mA 3000h 105°C Bulk
Cornell DubilierSLPX102M160E3P3
Cap Aluminum Lytic 1000uF 160V 20% (30 X 30mm) Snap-In 10mm 0.199 Ohm 2960mA 3000h 85C
United Chemi-ConEKMM161VSN102MR30S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 160V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF
Cornell DubilierSLPX102M250E5P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLPX 250V 1000muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Cornell DubilierSLPX102M200H3P3
Capacitor; Aluminum Electrolytic; Cap 1000uF; Tol20%; Snap In; Vol-Rtg 200V; 35X30
KYOCERA AVXLGU2D102MELC
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 200V 1000muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
Descriptions
Descriptions de Cornell Dubilier 381LR102M200A022 fournies par ses distributeurs.
Cap Aluminum Lytic 1000uF 200V 20% (35 X 30mm) Snap-In 10mm 0.149 Ohm 2840mA 3000h 105C
Capacitors, Aluminum Electrolytic, Snap In 1000uF 200V 20% | Cornell-Dubilier 381LR102M200A022
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, 1000Uf, 200V; Capacitance:1000Μf; Voltage(Dc):200V; Voltage(Ac):-; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Snap-In; Lifetime @ Temperature:3000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Esr:0.149Ohm Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier 381LR102M200A022