Cornell Dubilier 381LQ271M450K042
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LQ 450V 270muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Datasheet11 pagesIl y a 4 ans
Datasheet11 pagesIl y a 6 ans
New Yorker Electronics
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Stock
6,163
Authorized Distributors
6
Capacitance
270 µF
270 µF
270 µF
Mount
PCB, Through Hole
Screw
Screw
Case/Package
Radial
Aluminum
Aluminum
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
675 mΩ
1.228 Ω
1.228 Ω
Ripple Current
1.19 A
1.19 A
1.19 A
Height - Seated (Max)
40.005 mm
40.005 mm
40.005 mm
Pièces détachées
PanasonicEET-HC2W271CA
Cap Aluminum 270uF 450V 20% (25 X 50mm) Snap-In 10mm 0.675 Ohm 1190mA 2000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKMQ451VSN271MR40S
Cap Aluminum Lytic 270uF 450V 20% (30 X 40mm) Snap-In 10mm 1190mA 2000h 105°C
PanasonicEET-HC2S271CA
Cap Aluminum 270uF 420V 20% (25 X 40mm) Snap-In 10mm 0.675 Ohm 1200mA 2000h 105°C Bulk
PanasonicEET-HC2G271HF
Cap Aluminum 270uF 400V 20% (22 X 50mm) Snap-In 10mm 1220mA 2000h 105°C Bulk
Cornell Dubilier380LQ271M350H042
Capacitors, Aluminum Electrolytic, Snap In 270uF 350V 20% | Cornell-Dubilier 380LQ271M350H042
United Chemi-ConEKMQ401VSN271MQ40S
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KMQ 400V 270muF ±20% 1.000Dia 25.40mm
Descriptions
Descriptions de Cornell Dubilier 381LQ271M450K042 fournies par ses distributeurs.
Cap Aluminum Lytic 270uF 450V 20% (30 X 40mm) Snap-In 10mm 0.675 Ohm 1190mA 2000h 105C
CAPACITOR, AL ELECTROLYTIC, 270 UF, 450VDC, 500VDC, +/- 20%, K04, SNAP-IN MOUNT
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 450Volts 270uF 30X40
Aluminum Electrolytic Capacitor 270Uf, 450V, 20%, Snap-In; Capacitance:270Μf; Voltage(Dc):450V; Voltage(Ac):-; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Snap-In; Lifetime @ Temperature:3000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier 381LQ271M450K042