Cornell Dubilier 150473J250BB
Film Capacitor, Non-Polarized, Polyester, 250V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.047Uf, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Electro Sonic
Datasheet4 pagesIl y a 4 ans
Datasheet4 pagesIl y a 5 ans
Datasheet4 pagesIl y a 6 ans
Datasheet4 pagesIl y a 9 ans
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.60
Introduction Date2008-02-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Pièces détachées
Film Capacitor, Polyester, 250V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.047uF, Through Hole Mount
Cap Film 0.047uF 400V PET 5% (7 X 14mm) Axial 100°C Bulk
Cornell Dubilier150473K250BB
Film Capacitor, Non-polarized, Polyester, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.047uF, Through Hole Mount
Cap Film 0.047uF 250V PET 10% (6 X 14mm) Axial 100°C Ammo Pack
Cornell Dubilier150473J400DB
CAPACITOR; FILM METALLIZED POLYESTER;CAP .047UF ;TOL+- 5%; AXIAL; VOL-RTG 400V
Film Capacitor, Polyester, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.047uF, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Cornell Dubilier 150473J250BB fournies par ses distributeurs.
Axial FILM CAPACITOR 150 160V 0.047muF ±5% 0.236Diax0.650L 6.00mmx16.50mm
Cap Film 0.047uF 250V PET 5%( 6 X 16.5mm) Axial 125C Bulk
150 Series 0.047 uF 250 V ±5 % Axial Metallized Polyester Film Capacitor
FILM CAPACITOR, 0.047uF, 250V, 5%, AXIAL; FILM CAPACITOR, 0.047uF, 250V, 5%, AXIAL; Dielectric Type: Metallized PET; Capacitor Case / Package: Axial Leaded; Capacitance: 0.047µF; Capacitance Tolerance: ± 5%; Voltage(AC): -; V
Film Capacitor, 0.047Uf, 250V, 5%, Axial; Rango De Producto:Serie 150; Capacidad:0.047Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 5%; Tipo De Dieléctrico Del Condensador:Pet (Poliéster); Tensión Nominal:250V; Tipo De Condensador:- |Cornell Dubilier 150473J250BB