Coilcraft XFL4015-471MEB
General Purpose Inductor, 0.47uH, 20%, 1 Element, Composite-Core, SMD, 1616
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Coilcraft XFL4015-471MEB.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 4 ans
Newark
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
3,181
Authorized Distributors
0
Inductance
470 nH
470 nH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
8.36 mΩ
8.36 mΩ
Q Factor
Test Frequency
1 MHz
1 MHz
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2012-04-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
Pièces détachées
General Purpose Inductor, 0.47uH, 20%, 1 Element, Powdered Iron-Core, SMD, 2220
Fixed Inductor Nonstandard 470nH ±20% 12A 7.4mΩ 100MHz 10@100kHz
Inductor Power Shielded Wirewound 0.47uH 20% 100KHz Metal 14A 0.00594Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 0.47uH, 20%, 1 Element, Composite-Core, SMD, 3030
Descriptions
Descriptions de Coilcraft XFL4015-471MEB fournies par ses distributeurs.
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Active Contains Lead fixed air core inductor 125C 89MHz 8.36mOhm 470nH
INDUCTOR, 470NH, 11.2A, 20%, PWR, 89MHZ
Power inductor, 20% tol, SMT, RoHS, halogen-free
INDUCTOR, PWR, 470NH,11.2A,20%,89MHZ; Product Range:XFL4015 Series; Inductance:470nH; Inductance Tolerance:± 20%; Inductor Construction:Shielded; DC Resistance Max:8360µohm; RMS Current (Irms):11.2A; Saturation Current (Isat):3.5A; ;RoHS Compliant: Yes