Coilcraft 1008PS-562KLB
General Purpose Inductor, 5.6uH, 10%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 1515
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Coilcraft 1008PS-562KLB.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 3 ans
Coilcraft Direct
Newark
Stock
7,272
Inductance
5.6 µH
5.6 µH
Tolerance
10 %
10 %
DC Resistance (DCR)
360 mΩ
360 mΩ
Q Factor
38
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
Pièces détachées
Coilcraft1812PS-562KLB
General Purpose Inductor, 5.6uH, 10%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 2320
Coilcraft1812PS-562KLC
Coilcraft0805PS-562KLC
General Purpose Inductor, 5.6uH, 10%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 0805
TAIYO YUDENLK16085R6K-T
Inductor RF Shielded Multi-Layer 5.6uH 10% 4MHz 35Q-Factor Ferrite 0.01A 1.1Ohm DCR 0603 T/R
General Purpose Inductor, 5.6uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0603
Ind RF Chip Shielded Multi-Layer 5.6uH 10% 4MHz 35Q-Factor Ferrite 15mA 0603
Descriptions
Descriptions de Coilcraft 1008PS-562KLB fournies par ses distributeurs.
Power inductor, shielded, 10% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 5.6UH, 0.87A, 10%, PWR, 150MHZ
INDUCTOR, PWR, 5.6UH,0.87A,10%,150MHZ; Product Range:1008PS Series; Inductance:5.6 H; Inductance Tolerance: 10%; Inductor Construction:Shielded; DC Resistance Max:0.36ohm; RMS Current (Irms):870mA; Saturation Current (Isat):1.5A; ;RoHS Compliant: Yes