Coilcraft 0603HP-R18XJLU
General Purpose Inductor, 0.18uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
DistributorSKUMinPkg
Farnell0603HP-R18XJLU05Cut Tape
5h
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Coilcraft 0603HP-R18XJLU.
Newark
Farnell
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
1
Inductance
180 nH
180 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
310 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
1.5 Ω
1.5 Ω
Q Factor
50
Test Frequency
100 MHz
100 MHz
Introduction Date2007-10-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
Pièces détachées
Inductor, alumina,180Nh,5+% Tol,5-% Tol,0604-Case |Bourns, Inc. CW160808-R18J
General Purpose Inductor, 0.18uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1608
General Purpose Inductor, 0.18uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
Multilayer Inductor, 180 nH, 1.08 Ohm, ± 5%, 600 MHz, 250 mA, 0603 [1608 Metric]
TAIYO YUDENHK1608R18J-T
General Purpose Inductor, 0.18uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0603
Descriptions
Descriptions de Coilcraft 0603HP-R18XJLU fournies par ses distributeurs.
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS
Surface Mount High Frequency Inductor, 0603HP Series, 180 nH, 5%, 0603 [1608 Metric], 1.3 GHz RoHS Compliant: Yes
INDUCTOR, 180NH, 5%, 1.3GHZ, RF, SMD; Inductance: 180nH; Product Range: 0603HP Series; DC Current Rating: 310mA; High Frequency Inductor Case: 0603 [1608 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 1.5ohm; Inductance Tolerance: ± 5%; Self Resonant Frequency Min: 1.3GHz; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Inductor Case Style: 0603 [1608 Metric]