Coilcraft 0603HP-7N2XGLU
General Purpose Inductor, 0.0072uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
DistributorSKUMinPkg
Farnell0603HP-7N2XGLU05Cut Tape
1h
Summit Electronics0603HP-7N2XGLUContact
>1wk
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Coilcraft 0603HP-7N2XGLU.
Newark
Farnell
Megastar
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
1
Inductance
7.2 nH
7.2 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
1.4 A
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
52 mΩ
52 mΩ
Q Factor
139
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-10-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
Pièces détachées
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.0072uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.0073uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.0078uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Descriptions
Descriptions de Coilcraft 0603HP-7N2XGLU fournies par ses distributeurs.
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
Surface Mount High Frequency Inductor, 0603HP Series, 7.2 nH, 2%, 0603 [1608 Metric], 5.4 GHz RoHS Compliant: Yes
INDUCTOR, 7.2NH, 2%, 5.4GHZ, RF, SMD; Inductance: 7.2nH; Product Range: 0603HP Series; DC Current Rating: 1.4A; High Frequency Inductor Case: 0603 [1608 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.052ohm; Inductance Tolerance: ± 2%; Self Resonant Frequency Min: 5.4GHz; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Inductor Case Style: 0603 [1608 Metric]