Coilcraft 0603HP-10NXGLW
Inductor RF Chip Wirewound 10nH 2% 250MHz 49Q-Factor Ceramic 1.4A 48mOhm DCR 0603 Punched Paper T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Coilcraft 0603HP-10NXGLW.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 3 ans
Coilcraft Direct
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+56.16%
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
17,891
Authorized Distributors
3
Inductance
10 nH
10 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
48 mΩ
48 mΩ
Q Factor
142
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-10-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Inductor RF Chip Wirewound 11nH 2% 250MHz 41Q-Factor Ceramic 1.4A 58mOhm DCR 0603 Punched Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.0091uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Inductor RF Chip Wirewound 9.5nH 2% 250MHz 49Q-Factor Ceramic 1.4A 53mOhm DCR 0603 Punched Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 10nH 2% 100MHz 38Q-Factor 800mA 58mOhm DCR 0603 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.01uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
General Purpose Inductor, 0.011uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
Descriptions
Descriptions de Coilcraft 0603HP-10NXGLW fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 0.01uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Surface Mount High Frequency Inductor, 0603HP Series, 10 nH, 2%, 0603 [1608 Metric], 4.3 GHz RoHS Compliant: Yes
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Contains Lead WRAPAROUND Fixed Inductor 125C 4.3GHz 48mOhm 10nH
RF Inductors - SMD 0603 10nH Unshld 2% 1.4A 48mOhms
INDUCTOR, 10NH, 2%, 4.3GHZ, RF, SMD; Inductance: 10nH; Product Range: 0603HP Series; DC Current Rating: 1.4A; High Frequency Inductor Case: 0603 [1608 Metric]; Indu; Available until stocks are exhausted Alternative available