Coilcraft 0603HC-6N8XJLU
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
DistributorSKUMinPkg
Summit Electronics0603HC6N8XJLUContact
>1wk
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Coilcraft 0603HC-6N8XJLU.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 3 ans
Coilcraft Direct
Newark
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
0
Inductance
6.8 nH
6.8 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
2.1 A
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
54 mΩ
54 mΩ
Q Factor
35
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-05-03
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
Pièces détachées
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.0072uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.0062uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
Inductor RF Unshielded Wirewound 0.0062uH 5% 250MHz 88Q-Factor Ceramic 1.6A 0.035Ohm DCR 0805 T/R
General Purpose Inductor, 0.0072uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.0073uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Descriptions
Descriptions de Coilcraft 0603HC-6N8XJLU fournies par ses distributeurs.
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 6.8NH, 5%, 5.8GHZ, RF, SMD
INDUCTOR, RF, 6.8NH, 5%, 5.8GHZ, SMD; Product Range:0603HC Series; Inductance:6.8nH; Inductance Tolerance: 5%; High Frequency Inductor Case:0603 [1608 Metric]; Self Resonant Frequency Min:5.8GHz; DC Resistance Max:0.054ohm; DC ;RoHS Compliant: Yes