Coilcraft 0603HC-1N6XJLU
General Purpose Inductor, 0.0016uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
DistributorSKUMinPkg
Farnell0603HC-1N6XJLU05Cut Tape
3h
Abacus Technologies0603HC-1N6XJLU0
18h
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Coilcraft 0603HC-1N6XJLU.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
1
Inductance
1.6 nH
1.6 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
2.4 A
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
30 mΩ
30 mΩ
Q Factor
24
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Ind Chip Wirewound 1.6nH 5% 250MHz 24Q-Factor Ceramic 700mA 0603 Punched Paper T/R
Wurth Elektronik744761016C
Inductor WE-KI SMD Wirewound 0603 1.6nH
General Purpose Inductor, 0.0017uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0302
Coilcraft0906-2KLC
General Purpose Inductor, 0.00165uH, 10%, 1 Element, Air-Core, SMD, 1409
Descriptions
Descriptions de Coilcraft 0603HC-1N6XJLU fournies par ses distributeurs.
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 1.6NH, 5%, 12.5GHZ, RF, SMD
INDUCTOR, 1.6NH, 5%, 12.5GHZ, RF, SMD; Inductance: 1.6nH; Product Range: 0603HC Series; DC Current Rating: 2.4A; High Frequency Inductor Case: 0603 [1608 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.03ohm; I