Coilcraft 0402HPH-R18XJLW
General Purpose Inductor, 0.18uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Coilcraft 0402HPH-R18XJLW.
IHS
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2009-03-31
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-07-02
LTD Date2021-12-31
Pièces détachées
Inductor RF Chip Wirewound 180nH 5% 100MHz 25Q-Factor 140mA 2.2Ohm DCR 0603 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.18uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.18uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
Inductor RF Chip Multi-Layer 180nH 5% 100MHz 8Q-Factor Air 130mA 3.38Ohm DCR 0402 Paper T/R
TAIYO YUDENHK1005R18J-T
Ind High Frequency Chip Multi-Layer 180nH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 200mA 0402 T/R
Descriptions
Descriptions de Coilcraft 0402HPH-R18XJLW fournies par ses distributeurs.
Fixed Inductors 0402HPH Ceramic Chip 180 nH 5 % 0.24 A
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.18uH 5% 100MHz Ceramic 0.24A 2.1Ohm DCR 0402 T/R / Chip Inductors - 0402HP Series (1005)
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Contains Lead WRAPAROUND (Type) Inductor 125C 1.08GHz 2.1Ohm 180nH