Coilcraft 0402CS-20NXGLU
General Purpose Inductor, 0.02uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Prix et stock
DistributorSKUMinPkg
Farnell0402CS-20NXGLU05Cut Tape
2h
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Coilcraft 0402CS-20NXGLU.
Farnell
Pièces détachées
General Purpose Inductor, 0.022uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
General Purpose Inductor, 0.022uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.019uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.022uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Inductor RF Chip Wirewound 20nH 2% 100MHz 25Q-Factor 370mA 270mOhm DCR 0402 Paper T/R
Descriptions
Descriptions de Coilcraft 0402CS-20NXGLU fournies par ses distributeurs.
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 20NH, 2%, 3GHZ, RF, SMD; Inductance: 20nH; Product Range: 0402CS Series; DC Current Rating: 420mA; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.25ohm; Inductance Tolerance: ± 2%; Self Resonant Frequency Min: 3GHz; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; Inductor Case Style: 0402 [1005 Metric]