Coilcraft 0402CS-19NXGLU
General Purpose Inductor, 0.019uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Prix et stock
DistributorSKUMinPkg
Farnell0402CS-19NXGLU495Cut Tape
2h
Summit Electronics0402CS-19NXGLUContact
>1wk
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Coilcraft 0402CS-19NXGLU.
Newark
Datasheet2 pagesIl y a 5 ans
Datasheet2 pagesIl y a 13 ans
Coilcraft Direct
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-12-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-07-02
LTD Date2021-12-31
Pièces détachées
Ind Chip Wirewound 18nH 2% 250MHz 50Q-Factor Ceramic 600mA 0805 T/R
General Purpose Inductor, 0.018uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
Inductor RF Wirewound 0.018uH 2% 250MHz 37Q-FactorCeramic 0.55A 0.15Ohm DCR 0603 T/R
General Purpose Inductor, 0.02uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.018uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Inductor RF Chip Wirewound 20nH 2% 100MHz 40Q-Factor 550mA 160mOhm DCR 0603 Paper T/R
Descriptions
Descriptions de Coilcraft 0402CS-19NXGLU fournies par ses distributeurs.
Surface Mount High Frequency Inductor, AEC-Q200 0402CS Series, 19 nH, 2%, 0402 [1005 Metric] RoHS Compliant: Yes
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 19NH, 2%, 3.04GHZ, RF, SMD; Inductance: 19nH; Product Range: 0402CS Series; DC Current Rating: 480mA; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; In; Available until stocks are exhausted Alternative available