Cal-Chip Electronics RM10J104CT
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 100000ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
IHS
Datasheet8 pagesIl y a 2 ans
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.20%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
3
Resistance
100 kΩ
100 kΩ
100 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginSlovenia, South Korea, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1999-11-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Descriptions
Descriptions de Cal-Chip Electronics RM10J104CT fournies par ses distributeurs.
100K Ohm 5% Thick Film Resistor 0805 Case Size, T&R
RES SMD 100K OHM 5% 1/8W 0805