Broadcom HCPL-M600-500E
Unidirectional Optocoupler Viso=3750Vrms VF(typ)=1.5V IF=20mA SOIC5
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Broadcom HCPL-M600-500E.
Future Electronics
Datasheet11 pagesIl y a 16 ans
Newark
Jameco
iiiC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-47.37%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
Empreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Case/Package
SO
SOIC
Number of Pins
5
Number of Channels
1
Isolation Voltage
3750 Vrms
3750 Vrms
Current Transfer Ratio
Rise Time
24 ns
24 ns
Fall Time
10 ns
10 ns
Output Voltage
5.5 V
Output Current
50 mA
50 mA
Forward Voltage
1.75 V
1.7 V
Forward Current
20 mA
20 mA
Pièces détachées
Optocoupler Logic-Out Open Collector DC-IN 1-CH 5-Pin SO T/R
ToshibaTLP118(E
Logic IC Output Optocoupler, 1-Channel, 1-Element, 3750V Isolation
ToshibaTLP109(E
Optocoupler DC-IN 1-CH Transistor With Base DC-OUT 5-Pin 11-4L1
Descriptions
Descriptions de Broadcom HCPL-M600-500E fournies par ses distributeurs.
Optocoupler Logic-Out Open Collector DC-IN 1-CH 5-Pin SOIC T/R / OPTOISO 3.75KV OPN COLLECTOR 5SO
Logic IC Output Optocoupler, 1-Channel, 1-Element, 3750V Isolation, 10MBps
Optocoupler, Digital Output, 1 Channel, 3.75 kV, 10 Mbaud, SOP, 5 Pins
OPTOCOUPLER, DIGITAL, 3.75KV, SOP-5; No. of Channels: 1 Channel; Isolation Voltage: 3.75kV; Data Rate: 10Mbaud; Optocoupler Case Style: SOP; No. of Pins: 5Pins; Product Range: -; SVHC: No SVHC (12-Jan-2017); No. of Channels: 1Ch
Optocoupler; No. of Channels:1; Isolation Voltage:3750Vrms; Optocoupler Output Type:Logic Gate; Input Current Max:15mA; Output Voltage Max:5.5V; Package/Case:5-SOIC; Common Mode Ratio:10K; Common Mode Voltage Vcm:10V ;RoHS Compliant: Yes