Broadcom HCPL-7710-300E
40 ns Propagation Delay, CMOS Optocoupler | OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 8DIP GW
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Broadcom HCPL-7710-300E.
HQonline
Datasheet17 pagesIl y a 10 ans
element14 APAC
Farnell
Newark
X-ON
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+10.86%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
Empreinte
Télécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Case/Package
SMD/SMT
SMD/SMT
Number of Pins
8
Number of Channels
1
Isolation Voltage
3750 Vrms
3750 Vrms
Current Transfer Ratio
Rise Time
9 ns
9 ns
Fall Time
8 ns
8 ns
Output Voltage
5 V
Output Current
10 mA
10 mA
Forward Voltage
Forward Current
10 mA
10 mA
Chaîne d'approvisionnement
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.80.00
Introduction Date1998-11-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Optocoupler Logic-Out Open Drain DC-IN 1-CH 8-Pin PDIP SMD T/R
ToshibaTLP700A(F)
Optocoupler Drive Totem-Pole 1-CH 30V 1000V 6-Pin SDIP SMD Magazine
X36 PB-F PHOTOCOUPLER THRU HOLE / 2.5A Gate Driver Optical Coupling 5000Vrms 1 Channel 6-SDIP
Optocoupler DC-IN 1-CH Linear Photovoltaic DC-OUT 8-Pin PDIP-8A SMD T/R
California Eastern LaboratoriesPS9505L3-E3-AX
PS9305 Series Single Ch 30 V 5 kVrms 2.5 A IGBT Photocoupler - SDIP-8
Descriptions
Descriptions de Broadcom HCPL-7710-300E fournies par ses distributeurs.
Optocoupler Logic-Out Push-Pull Logic, Buffer-IN 1-CH 8-Pin PDIP SMD Tube
Optocoupler; No. of Channels:1; Isolation Voltage:3750Vrms; Optocoupler Output Type:Logic Gate; Input Current Max:10µA; Output Voltage Max:5V; Package/Case:8-PDIP; Common Mode Ratio (CMR):10000; Common Mode Voltage Vcm:1000V ;RoHS Compliant: Yes
OPTOCOUPLER, SMD, LOGIC O/P; No. of Channels:1; Isolation Voltage:3.75kV; Optocoupler Output Type:Gate Drive; Input Current:10µA; Output Voltage:5V; Opto Case Style:SMD; No. of Pins:8; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Approval Bodies:CSA, IEC / EN / DIN EN 60747-5-2; Approval Category:UL Recognised; CMR:20kV/µs; External Depth:6.35mm; External Length / Height:3.56mm; External Width:9.65mm; Fall Time tf:8ns; Lead Spacing:2.54mm; Operating Temperature Range:-40°C to +100°C; Output Type:Gate Drive; Output Voltage Max:6.5V; Power Dissipation Pd:150mW; Power Dissipation Pd:150mW; Propagation Time H-L:20ns; Propagation Time L-H:23ns; Pulse Width Min:80; Rise Time:9ns; Row Pitch:7.62mm; Supply Voltage Max:5.5VDC; Supply Voltage Min:4.5VDC; Test Voltage:2500V