Broadcom HCNW138-500E
Optocoupler DC-IN 1-CH Darlington With Base DC-OUT 8-Pin PDIP W SMD T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Broadcom HCNW138-500E.
IHS
Datasheet19 pagesIl y a 9 ans
ODG (Origin Data Global)
Arrow Electronics
Tendance sur 3 mois:
-0.07%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
4
Case/Package
SMD/SMT
DIP
DIP
Number of Pins
8
Number of Channels
1
Isolation Voltage
3750 Vrms
3750 Vrms
Current Transfer Ratio
300 %
300 %
300 %
Rise Time
Fall Time
Output Voltage
7 V
Output Current
Forward Voltage
1.85 V
1.45 V
1.45 V
Forward Current
20 mA
20 mA
20 mA
Introduction Date1998-07-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
6N137 Series Single Channel 7 V 5300 Vrms SMT High Speed Optocoupler - DIP-8
VO2601 Series Single Channel 5300 Vrms 50 mA Open Drain Optocoupler SMT-SMDIP-8
Optocoupler Logic-Out Open Drain DC-IN 1-CH 8-Pin PDIP SMD T/R
Lite-On6N135S-TA1
Optocoupler DC-IN 1-CH Transistor With Base DC-OUT 8-Pin DIP SMD T/R
Lite-On6N137S-TA1
Optocoupler Logic-Out Open Collector DC-IN 1-CH 8-Pin DIP SMD T/R
Lite-On6N138S-TA1
6N138 Series 1 Channel 7 V 5000 Vrms Darlington Optocoupler SMT - DIP-8
Descriptions
Descriptions de Broadcom HCNW138-500E fournies par ses distributeurs.
Logic IC Output Optocoupler, 1-Channel, 1-Element, 3750V Isolation
OptoCouplers & OptoIsolators 100kBd, 1Ch, 0.4mA
OPTOCOUPLER DARL 3.75KVRMS 8SMD
100Kbps 1 8-SMD , 11.23mm*9mm*4mm
Optocoupler; No. of Channels:1; Isolation Voltage:5000Vrms; Optocoupler Output Type:Transistor; Input Current Max:40mA; Output Voltage Max:7V; Package/Case:8-SOIC; CTR Max:3000%; CTR Min:500%; Data Rate Max:100Kbps ;RoHS Compliant: Yes