Broadcom 4N46-300E
Optocoupler DC-IN 1-CH Darlington With Base DC-OUT 6-Pin PDIP SMD Tube
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Broadcom 4N46-300E.
IHS
Datasheet11 pagesIl y a 18 ans
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-42.43%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
66,298
Authorized Distributors
4
Case/Package
SMD/SMT
PDIP
PDIP
Number of Pins
6
Number of Channels
1
Isolation Voltage
3750 Vrms
3750 Vrms
Current Transfer Ratio
200 %
250 %
250 %
Rise Time
Fall Time
Output Voltage
20 V
20 V
20 V
Output Current
Forward Voltage
1.7 V
1.7 V
1.7 V
Forward Current
20 mA
20 mA
20 mA
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginThailand
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.80.00
Introduction Date1996-11-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 week ago)
Pièces détachées
ToshibaTLP700(F)
Photocoupler IRED + Photo IC Logic IC Output Optocoupler, 1-Channel, 1-Element, 5000V Isolation
ToshibaTLP714(F)
Optocoupler Logic-Out Open Collector DC-IN 1-CH 6-Pin SDIP SMD Magazine
Optocoupler DC-IN 1-CH Transistor With Base DC-OUT 6-Pin SDIP SMD T/R
Lite-OnLTV-733S
Optocoupler AC-IN 1-Channel Transistor With Base DC-Output 6-Pin PDIP SMD
Lite-OnMOC3083S
Optocoupler Triac AC-OUT 1-CH 800VDRM 6-Pin PDIP SMD T/R
Optocoupler Triac AC-OUT 1-CH 800V 6-Pin PDIP SMD T/R
Descriptions
Descriptions de Broadcom 4N46-300E fournies par ses distributeurs.
Logic IC Output Optocoupler, 1-Channel, 1-Element, 3750V Isolation
OptoCouplers & OptoIsolators 3750 Vrms, 20mA
OPTOCOUPLER, SMD, DARLINGTON O/P
100Kbps 1 6-SMD 9.9mm*6.6mm*4.4mm
OPTOISO 3.75KV DARL W/BASE 6SMD
PHOTODARLINGTON COUPLER, SM+LF
Optocoupler; No. of Channels:1; Isolation Voltage:3750Vrms; Optocoupler Output Type:Darlington; Input Current Max:10mA; Output Voltage Max:20V; Package/Case:6-SOIC; CTR Max:3200%; CTR Min:350%; Common Mode Ratio:500 ;RoHS Compliant: Yes
OPTOCOUPLER, SMD, DARLINGTON O/P; No. of Channels:1; Isolation Voltage:3.75kV; Optocoupler Output Type:Photodarlington; Input Current:10mA; Output Voltage:20V; Opto Case Style:SMD; No. of Pins:6; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Approval Bodies:CSA, IEC/EN/DIN EN 60747-5-2; Approval Category:UL Recognised; CMR:500V/µs; Current Transfer Ratio Max:2000%; Current Transfer Ratio Min:250%; Current Transfer Ratio Typ:1200%; External Depth:6.35mm; External Length / Height:4.19mm; External Width:9.65mm; Lead Spacing:2.54mm; Nom Voltage Vol:0.1V; Operating Temperature Range:0°C to +70°C; Output Type:Photodarlington; Peak Forward Current:10mA; Power Dissipation Pd:135mW; Row Pitch:7.62mm; Termination Type:SMD; Voltage Vcc:7V; Withstand Voltage:3750VAC