Bourns SRU8028A-220Y
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 30% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 1.6A 0.13Ohm DCR 3131 Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns SRU8028A-220Y.
Newark
Datasheet4 pagesIl y a 6 ans
Datasheet3 pagesIl y a 12 ans
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+59.22%
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
51,603
Authorized Distributors
6
Inductance
22 µH
22 µH
Tolerance
30 %
30 %
Current Rating
1.6 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
130 mΩ
106 mΩ
Q Factor
22
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Pièces détachées
General Purpose Inductor, 22uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2624
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 30% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 1.6A 0.13Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 30% 100KHz 7Q-Factor Ferrite 1.15A 0.12Ohm DCR T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns SRU8028A-220Y fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 22uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3131
FIXED IND 22UH 1.6A 130 MOHM SMD / 22 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.6 A 130mOhm Max Nonstandard
Surface Mount Power Inductor, Aec-Q200 Sru8028A Series, 22 H, 30%, Shielded, 0.13 Ohm, 1.6 A Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRU8028A-220Y