Bourns SRU8028-470Y
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 30% 100KHz 14Q-Factor Ferrite 1.2A 0.177Ohm DCR 3131 T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns SRU8028-470Y.
Newark
Datasheet3 pagesIl y a 7 ans
Datasheet2 pagesIl y a 20 ans
Upverter
Farnell
Arrow Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-2.55%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
72,426
Authorized Distributors
6
Inductance
47 µH
47 µH
Tolerance
30 %
30 %
Current Rating
1.2 A
1.2 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
177 mΩ
230 mΩ
Q Factor
14
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-04-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
General Purpose Inductor, 47uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3939
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 30% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 1.3A 0.167Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 30% 100KHz 21Q-Factor Ferrite 1.5A 0.12Ohm DCR 3131 T/R
Inductor Power Chip Shielded Multi-Layer 47uH 30% 1MHz Ferrite 0.007A 0.78Ohm DCR 0805 T/R
Inductor Power Chip Shielded Multi-Layer 47uH 30% 1MHz Ferrite 0.007A 1.2Ohm DCR 0805 T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns SRU8028-470Y fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 47uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3131
Fixed Inductor Nonstandard 47µH ±30% 1.2A 177mΩ 12MHz 14@2.52MHz
Power Inductor, 47Uh, 1.2A, Shielded; Inductance:47Μh; Rms Current (Irms):1.2A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):1A; Product Range:Sru8028 Series; Power Inductor Case:8Mm X 8Mm X 2.8Mm; Dc Resistance Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRU8028-470Y