Bourns SRU5011-100Y
General Purpose Inductor, 0.00001uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2020
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns SRU5011-100Y.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 7 ans
Newark
Arrow Electronics
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-04-21
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 months ago)
LTB Date2024-02-19
LTD Date2024-08-18
Pièces détachées
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 30% 100KHz 15Q-Factor Ferrite 0.85A 0.12Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 30% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 0.72A 0.16Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 30% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 0.67A 0.52Ohm DCR T/R
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 10uH 30% 1MHz Ferrite 870mA 312mOhm DCR 1212 T/R
Ind Power Chip Shielded Wirewound 10uH 30% 1MHz Ferrite 630mA 1212 Embossed T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns SRU5011-100Y fournies par ses distributeurs.
SRU5011 WIREWOUND SMDINDUCTOR W/FERRITECORE,10 UH +/-30%WIREWOUND 700MA IDC Q:12
FIXED IND 10UH 700MA 170MOHM SMD
700mA 10uH ±30% 580mA SMD,5.2x5.2mm Power Inductors ROHS
SRU5011 Nonstandard 0.205Lx0.205W 5.20mmx5.20mm 10muH
INDUCTOR, SHIELDED, 10UH, 580MA, SMD; Inductance:10µH; RMS Current (Irms):700mA; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):580mA; Product Range:SRU5011 Series; DC Resistance Max:0.17ohm; Inductance Tolerance:± 30% RoHS Compliant: Yes