Bourns SRU1048A-330Y
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 30% 100KHz 24Q-Factor Ferrite 2.1A 0.084Ohm DCR Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns SRU1048A-330Y.
Master Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-2.72%
Stock
46,487
Inductance
33 µH
33 µH
Tolerance
30 %
30 %
Current Rating
2.1 A
DC Resistance (DCR)
84 mΩ
84 mΩ
Q Factor
24
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 30% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 2.2A 0.105Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 30% 100KHz 24Q-Factor Ferrite 2.1A 0.084Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 30% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 1.8A 0.086Ohm DCR T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns SRU1048A-330Y fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 33uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3939
INDUCTOR, 33UH, 1.7A, 30%, POWER; Inductance: 33µH; RMS Current (Irms): 2.1A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 1.7A; Product Range: SRU1048A Series; Power Inductor Case: 10mm x 10mm x 4.8mm; DC Resis