Bourns SRU1048A-221Y
Inductor Power Shielded Wirewound 220uH 30% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 0.8A 0.455Ohm DCR Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns SRU1048A-221Y.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 5 ans
Master Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.02%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
72,285
Authorized Distributors
6
Inductance
220 µH
220 µH
Tolerance
30 %
30 %
Current Rating
800 mA
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
455 mΩ
455 mΩ
Q Factor
20
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Inductor Power Shielded Wirewound 220uH 30% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 0.8A 0.455Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 220uH 30% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 0.65A 0.565Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 220uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3939
TAIYO YUDENLBC2518T221K
Inductor General Purpose Chip Wirewound 220uH 10% 796KHz Ferrite 0.08A 10.92Ohm DCR 1007 T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns SRU1048A-221Y fournies par ses distributeurs.
Ind10X10X4.8Mm,220Uh30%0.8A, shdsmd /Tape & Reel - 13" Reel |Bourns, Inc. SRU1048A-221Y
100KHz 4MHz 700mA 800mA 20@796kHz 220¦ÌH 455m¦¸ ¡À30% SMD,10X10MM , 10mm*10mm*5.1mm
FIXED IND 220UH 800MA 455MOHM SM
SRU1048A Nonstandard 0.394Lx0.394W 10.00mmx10.00mm 220muH
800mA 220uH ±30% 700mA SMD,10x10mm Power Inductors ROHS
INDUCTOR, POWER, 220UH, 0.7A, 30%
INDUCTOR, 220UH, 0.7A, 30%, POWER; Inductance: 220µH; RMS Current (Irms): 800mA; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 700mA; Product Range: SRU1048A Series; Power Inductor Case: 10mm x 10mm x 4.8mm; DC R