Bourns SRU1028A-4R7Y
General Purpose Inductor, 4.7uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3939
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns SRU1028A-4R7Y.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 6 ans
Master Electronics
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
43,258
Authorized Distributors
5
Inductance
4.7 µH
4.7 µH
Tolerance
30 %
30 %
Current Rating
4.5 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
23 mΩ
16 mΩ
Q Factor
12
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Pièces détachées
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 5.5A 0.0125Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 13Q-Factor Ferrite 4.6A 0.017Ohm DCR 3131 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz Ferrite 5.3A 20.4mOhm DCR
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz Ferrite 5.3A 0.0228Ohm DCR 3131 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz Ferrite 4.9A 0.0228Ohm DCR 3131 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 11Q-Factor Ferrite 5.5A 0.014Ohm DCR T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns SRU1028A-4R7Y fournies par ses distributeurs.
FIXED IND 4.7UH 4.5A 23 MOHM SMD
INDUCTOR, POWER, 4.7UH, 3.8A, 30%
Surface Mount Power Inductor, Aec-Q200 Sru1028A Series, 4.7 H, 30%, Shielded, 0.023 Ohm, 4.5 A |Bourns, Inc. SRU1028A-4R7Y
4.7uH ±30% 3.8A SMD,10x10mm Power Inductors ROHS
INDUCTOR, 4.7UH, 3.8A, 30%, POWER; Inductance: 4.7µH; RMS Current (Irms): 4.5A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 3.8A; Product Range: SRU1028A Series; Power Inductor Case: 10mm x 10mm x 2.8mm; DC Res