Bourns SRU1028-3R3Y
Inductor Power Shielded Wirewound 3.3uH 30% 100KHz 14Q-Factor Ferrite 4.6A 0.015Ohm DCR T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns SRU1028-3R3Y.
JRH Electronics
Datasheet3 pagesIl y a 7 ans
Electro Sonic
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Tendance sur 3 mois:
-9.10%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
34,809
Authorized Distributors
6
Inductance
3.3 µH
3.3 µH
Tolerance
30 %
30 %
Current Rating
4.6 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
15 mΩ
20 mΩ
Q Factor
14
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
Introduction Date2004-04-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Inductor Power Shielded Wirewound 3.3uH 30% 100KHz Ferrite 5.4A 0.0192Ohm DCR 3131 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 3.3uH 30% 100KHz Ferrite 5.6A 0.0192Ohm DCR 3131 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 3.3uH 30% 100KHz Ferrite 5.8A 12.5mOhm DCR Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 3.3uH 30% 100KHz Ferrite 4.8A 14.3mOhm DCR T/R
FIXED IND 3.3UH 5A 16.4 MOHM SMD
Inductor Power Shielded Wirewound 3.3uH 30% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 3.6A 0.0175Ohm DCR 3131 T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns SRU1028-3R3Y fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 3.3uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3939
FIXED IND 3.3UH 4.6A 15 MOHM SMD / 3.3 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 4.6 A 15mOhm Nonstandard
POWER INDUCTOR, 3.3UH, 4.6A, SHIELDED; Inductance: 3.3µH; RMS Current (Irms): 4.6A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 4.3A; Product Range: SRU1028 Series; Power Inductor Case: 10mm x 10mm x 2.8mm; DC