Bourns SRU1028-330Y
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 30% 100KHz 24Q-Factor Ferrite 1.25A 0.139Ohm DCR T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns SRU1028-330Y.
Farnell
Datasheet3 pagesIl y a 7 ans
Datasheet2 pagesIl y a 14 ans
Electro Sonic
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+10.33%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-04-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 30% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 1.3A 0.147Ohm DCR 3131 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 30% 100KHz 8.6Q-Factor Ferrite 1.1A 0.124Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 30% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 1.15A 0.155Ohm DCR T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns SRU1028-330Y fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 33uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3939
Inductor, Shielded, 33Uh, 1.2A, Smd; Inductance:33Μh; Rms Current (Irms):1.25A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):1.2A; Product Range:Sru1028 Series; Dc Resistance Max:0.139Ohm; Inductance Tolerance:± 30% Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRU1028-330Y
CHOKE, SHIELDED, 33UH, POWER; Inductance: 33µH; RMS Current (Irms): 1.25A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 1.2A; Product Range: SRU1028 Series; Power Inductor Case: 10mm x 10mm x 2.8mm; DC Resistance Max: 0.139ohm; Inductance Tolerance: ± 30%; SVHC: No SVHC (27-Jun-2018); External Depth: 2.8mm; External Length / Height: 10mm; External Width: 10mm; Inductor Type: Shielded Power Choke; No. of Pins: 2Pins; Operating Temperature Max: 125°C; Operating Temperature Min: -40°C; Q Factor: 24; Q Test Frequency: 2.52MHz; Resonant Frequency: 12MHz; Self Resonant Frequency Min: 12MHz; Test Frequency: 2.52MHz