Bourns SRR7045-181M
Inductor Power Shielded Wirewound 180uH 20% 1KHz 52Q-Factor Ferrite 475mA 660mOhm DCR T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns SRR7045-181M.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 5 ans
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Arrow Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-9.86%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
78,890
Authorized Distributors
6
Inductance
180 µH
180 µH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
475 mA
475 mA
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
600 mΩ
600 mΩ
Q Factor
52
Test Frequency
1 kHz
1 kHz
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-10-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
General Purpose Inductor, 180uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4141
Ind Power Shielded Bobbin Core 180uH 20% 100KHz Ferrite 420mA T/R
Ind Power Shielded Wirewound 180uH 20% 100KHz 220mA T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 180uH 20% 1KHz 14Q-Factor Ferrite 1.9A 0.25Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 180uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2929
Descriptions
Descriptions de Bourns SRR7045-181M fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 180uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2828
SRR7045 WIREWOUND SMDINDUCTOR W/FERRITECORE,180UH +/-20%WIREWOUND 475MA IDC Q:52
Ind7X7X4.5Mm,180Uh20%0.475A, shdsmd /Tape & Reel - 13" Reel |Bourns, Inc. SRR7045-181M
100KHz 5MHz 375mA 475mA 52@796kHz 180¦ÌH 660m¦¸ ¡À20% 7045 , 7mm*7mm*4.8mm
IND SHIELDED WIREWOUND 180UH 20% SMD
FIXED IND 180UH 475MA 660MOHM SM
FIXED IND 180UH 660MA 660 MOHM
SRR7045 Nonstandard 0.276Lx0.276W 7.00mmx7.00mm 180muH
450mA 180uH ±20% 450mA SMD,7x7mm Power Inductors ROHS