Bourns SRR5018-270Y
General Purpose Inductor, 27uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2323
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns SRR5018-270Y.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 7 ans
Master Electronics
Arrow Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-9.14%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
27,467
Authorized Distributors
6
Inductance
27 µH
27 µH
Tolerance
30 %
30 %
Current Rating
750 mA
750 mA
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
320 mΩ
320 mΩ
Q Factor
10.2
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-08-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Inductor Power Shielded Wirewound 27uH 30% 100KHz 10.76Q-Factor Ferrite 0.89A 0.2Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 27uH 30% 100KHz 7Q-Factor Ferrite 0.77A 0.37Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 27uH 30% 100KHz 9Q-Factor Ferrite 1.2A 0.13Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 27uH 30% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 1.05A 0.16Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 27uH 30% 100KHz 7.7Q-Factor Ferrite 1.2A 0.109Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 27uH 30% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 1.85A 0.078Ohm DCR T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns SRR5018-270Y fournies par ses distributeurs.
Ind5.8X5.8X1.8Mm,27Uh30%0.75A, shdsmd /Tape & Reel - 7" Reel |Bourns, Inc. SRR5018-270Y
100KHz 21MHz 800mA 750mA 10.2@2.52MHz 27¦ÌH 320m¦¸ ¡À30% 2323 , 5.8mm*5.8mm*2mm
FIXED IND 27UH 750MA 320MOHM SMD
750mA 27uH ±30% 800mA SMD,5.8x5.2mm Power Inductors ROHS