Bourns SRR1260-181K
Inductor Power Shielded Wirewound 180uH 10% 1KHz 26Q-Factor Ferrite 1.4A 0.32Ohm DCR T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns SRR1260-181K.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 4 ans
Farnell
JRH Electronics
element14 APAC
Electro Sonic
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-28.19%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-01-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Inductor Power Unshielded Wirewound 180uH 10% 100KHz 18Q-Factor Ferrite 1.5A 0.28Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 180uH 10% 1KHz 24Q-Factor Ferrite 1.75A 0.3Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 180uH 10% 100KHz 18Q-Factor Ferrite 1.5A 280mOhm DCR Automotive T/R
Inductor Power Unshielded Drum Core 180uH 10% 10KHz Ferrite 2.1A 0.228Ohm DCR RDL
Descriptions
Descriptions de Bourns SRR1260-181K fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 180uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4949
Fixed Inductor Nonstandard 180µH ±10% 1.4A 320mΩ 4.5MHz 26@796kHz
Power Inductor, 180Uh, 1.4A, Shielded; Inductance:180Μh; Rms Current (Irms):1.4A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):1.4A; Product Range:Srr1260 Series; Power Inductor Case:12.5Mm X 12.5Mm X 6Mm; Dc Resistance Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRR1260-181K